Jak odpowiedzieć na pytanie: „Jak się masz?” Oryginalne odpowiedzi

Anonim

Prawdopodobnie bardziej popularny niż pozdrowienia: „Jak się masz?”, „Jak się masz?”, „Co nowego?” - po prostu nie istnieje. Jednak w tych pytaniach dotyczących życia ukryte jest pewne znaczenie, które dla każdego nie zawsze jest jasne dla innych. Jak odpowiedzieć na pytanie: „Jak się masz?” Przeczytaj odpowiedzi w naszym artykule.

„Jak się masz?” - uprzejmość czy prawdziwe zainteresowanie?

Ludzie najczęściej pytają o życie, aby rozpocząć rozmowę, a wcale nie dlatego, że są naprawdę zainteresowani tym, co dzieje się w twoim życiu. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że zainteresowanie wcale nie jest szczere iw większości przypadków reagujemy monosylabami i powściągliwościami. Bardzo często nie myślimy o znaczeniu naszej odpowiedzi. Należy wziąć pod uwagę nasz nastrój (tło emocjonalne), ustawienie. A jednak na banalnym pytaniu: „Jak się masz?” - możesz odpowiedzieć interesująco i jasno, nie ograniczając się do zwykłych słów: „Normalny”, „Dobry” lub „Gorszy niż gdzie”.

Nie zawsze jest możliwe pozostanie w dobrym nastroju, ale możliwe jest twórcze odpowiedzenie na pytanie „jak się masz” z odrobiną humoru. Na przykład: „Wszystko jest dobre - ale, wierzcie lub nie, nie pomożesz”, „Najlepszy ze wszystkich, który by mi zazdrościł”, „Jak się dzieje, nie ożenił się i nie urodził” itd.

Image

Jak poprawnie odpowiedzieć na pytanie: „Jak się masz?”

Jeśli unikniesz standardowych odpowiedzi na to pytanie i będziesz dobrym rozmówcą, możesz kontynuować rozmowę. Ważne jest, aby obciążyć drugą osobę dobrym nastrojem, aby podzielić się pozytywną energią. Pytający będzie miał więcej ochoty rozmawiać z tobą, po prostu unikaj negatywów. Złe wieści lepiej nie mówić, nie wylewać na przyjaciela przepływu twoich kłopotów i kłopotów.

Na co można odpowiedzieć na pytanie „jak tam życie”? Podstawową zasadą w odpowiadaniu na Twój biznes jest pozytywny ton, nawet jeśli coś pójdzie nie tak. Jeśli twój rozmówca nie znajduje się w kręgu twoich bliskich (tych, którym opowiedziałbyś o swoich prawdziwych czynach), nadal nie możesz powiedzieć o negatywnej stronie swojego życia, a nawet o szczegółach swojego życia osobistego. To jest zarówno głupie, jak i niepoprawne. Ponadto rozmówca, zainteresowany twoim życiem, nie zawsze jest gotowy słuchać długich historii. Należy o tym pamiętać i nie smucić się, jeśli twoje wolne uszy odeszły od ciebie i nadal nie powiedziałeś o swoim biznesie.

Image

Sytuacje są różne

Jak odpowiedzieć na pytanie „jak się masz”? W rozmowie o życiu musisz przyjrzeć się sytuacji. Zdarza się również, że osoba jest skłonna do dialogu z tobą, ale nie możesz dla niego otworzyć. Jeśli jesteś również osobą emocjonalną, trudno ci się kontrolować, co oznacza, że ​​nie musisz mówić o etykiecie. Ale niezależnie od uczuć, które przepełniłeś, musisz śledzić, co i jak mówisz. Twoja szczerość i brak powściągliwości mogą cię skrzywdzić. Możesz być źle zrozumiany, więc twój dowcip powinien być pokazywany z umiarem.

Image

Co robisz w życiu?

Pytanie, co dokładnie robisz w swoim życiu, może pochodzić od ludzi, których od dawna nie spotkałeś. Również to pytanie pochodzi od nowych ludzi, z którymi się spotykasz. Nieźle, jeśli natura twojej aktywności dla ciebie jest radością, nie jest wstydem mówić innym. Ale jeśli nie ma się czym chwalić, lepiej nie mówić, a nie psuć nastrój. Czarny pasek nie jest wieczny. W przypadku, gdy nie ma okazji uciec od pytania, lepiej przeprosić i odejść, ograniczając się do odpowiedzi: „Trochę wszystkiego”, „Wszystko w dziełach”, „Jak się masz? Tak, ja sam nie wiem … ”i tak dalej.

Jak odpowiedzieć na pytanie „co robisz w życiu”? Ważne jest, aby jasno zrozumieć, komu odpowiadasz: znajomym, znajomym, przełożonym, kolegom. O swojej działalności lepiej rozprzestrzeniać się jak najmniej. Niektórzy ludzie mogą się cieszyć z twojego sukcesu w życiu, podczas gdy inni mogą być zdenerwowani. Nadmierna część zazdrości lub sympatii do ciebie. Musisz wiedzieć, jak odpowiedzieć na pytanie: „Co robisz w życiu?” - koledze, byłemu sąsiadowi i jak odpowiedzieć, na przykład, rodzice swojej dziewczyny lub chłopaka.

W formalnym otoczeniu to pytanie może brzmieć nieco inaczej: „Co zrobiłeś (aktywność zawodowa) i co zamierzasz zrobić?” Istota jest taka sama, ale zakres jest inny - biznes.

Image

A jeśli jesteś na randce?

Na randkę to pytanie: „Co robisz w życiu?” - jest znakiem towarowym. I naprawdę możesz odpowiedzieć, czy dziewczyna lub chłopak jest dla ciebie interesujący i czy planujesz kontynuować związek. Jeśli twoje plany nie obejmują mówienia o sobie w jak największym stopniu, ogranicz się do ogólnych zwrotów, bez zagłębiania się w naturę swojej pracy.

Jak odpowiedzieć na pytanie: „Jak się masz?” - jeśli jesteś na randce? Ważny niuans: być w stanie powiedzieć tylko najważniejsze, bez nudnych szczegółów. Istota twojej pracy, nauki, życia osobistego nie powinna być przekształcana w długi monolog. Jeśli masz poczucie humoru, możesz się śmiać, jednocześnie podnosząc nastrój rozmówcy. Jeśli nie masz pewności, czy twój żart (z ironią i sarkazmem) będzie prawidłowo postrzegany, lepiej odłożyć tę technikę na bok.

Zdarza się również, że twoje sprawy są dalekie od „nie bardzo” i nie ma ochoty rozmawiać o nich z przyjaciółmi. Istnieje jednak wiele innych tematów i wiadomości, które można wymienić podczas rozmowy. Czarny pasek w życiu nie trwa wiecznie, lepiej o tym milczeć. Przyniesie to więcej korzyści niż płacz w kamizelce o ich trudnym losie. Krótka i zwięzła odpowiedź: „Dziękuję, wszystko jest w porządku, jak wszyscy ludzie” - będzie po prostu droga.

Image

Ale co z osobistym?

Osobnym i bardzo bolesnym tematem rozmowy jest życie prywatne. Jego szczegóły są bardzo delikatne, a jeśli masz ziarno zdrowego rozsądku, tęsknisz za szczegółami, nawet jeśli naprawdę chcesz się chwalić lub wręcz przeciwnie, być oburzonym. Jak odpowiedzieć na pytanie „jak wygląda życie osobiste”? Odpowiedzi mogą być najprostsze: „Dziękuję, wszystko jest w porządku, nie narzekam”; „Nic nowego, wszystko jest nadal”. Nie okazuj egoizmu i interesuj się sprawami swojego przeciwnika. Nie każdy może zadać osobiste pytanie. Z reguły ludzie, których życie osobiste zostało ustanowione rzadko, pesterują podobnymi pytaniami swoich znajomych i przyjaciół, są szczęśliwi i nie dbają o innych ludzi.

Kwestia życia osobistego może poprosić przyjaciela, nie dla ciebie zbyt przyjemnego. Konieczne jest, aby się nie zgubić i nie być niegrzecznym i szybko zakończyć niechcianą komunikację. Dowcip tutaj nie jest przydatny. Uprzejmość i jeszcze raz uprzejmość. Jeśli lubisz przyjaciela, możesz się z tego śmiać, co wyraźnie pokazuje, że życie osobiste jest tematem zakazanym, ukrytym przed wszystkimi. I nie podlega negocjacjom.

Życie osobiste jest jak zamknięta książka, nie trzeba go otwierać dla nikogo, kto jest nim zainteresowany. Zbyt podejrzane zainteresowanie może ostrzec respondenta. W końcu nie każdy może wezwać szczere serce do serca. Musisz być bardzo dobrym psychologiem, aby dostać się do duszy człowieka i porozmawiać o tematach, które powodują wiele cierpienia dla wielu.

Jednak tylko wytrwała osoba o silnym charakterze i wyraźnie oznakowanych przewodnikach życia nie może powiedzieć o osobie. Inni ludzie podlegają wpływom zewnętrznym i mogą przypadkowo wylać duszę. Przecież radość na osobistym froncie chcę się dzielić, ale o niepowodzeniu - płakać.

Teraz wiesz, jak odpowiedzieć na pytanie: „Jak się masz?” Życzę dobrego nastroju i miłych rozmówców!

Interesujące artykuły

Hedefler - is ... Kavramın tanımı, özellikleri, tespit yöntemleri

Lipetsk bölgesinin başlıca nehirleri: Don, Voronezh, Çam, Stanovaya Ryasa, Matyra. Bölgenin nehirlerinin haritası

Rusya'da yaban mersini nasıl ve nerede yetişir, meyvelerin faydalı özellikleri

Pluto uyduları: bir liste. Pluto'nun uyduları nelerdir?