Liana Žvānija - teātra un kino aktrise

Anonim

Liana Žvānija - aktrise, cienījama RSFSR māksliniece. Gadu gaitā Jauniešu teātrī spēlēja vairāk nekā piecdesmit lomas. Visspilgtākie viņas skatuves attēli uz skatuves ir: Tatjana Pavlovna („Pusaudzis”), Feklusha („Pērkona negaiss”), grāfiene Bertha (“Ondine”) un citi. Raksts aprakstīs īsu mākslinieka biogrāfiju.

Bērnība

Žvānija Liana Dmitrijna dzimusi Tbilisi 1949. gadā. Kad meitene bija sešas, viņas ģimene devās uz Ļeņingradu. Tur Liana un pavadīja lielāko daļu savas bērnības. Tagad aktrise sirsnīgi atsaucas uz ģimenes vecmāmiņas pie viņas vecmāmiņas apaļā galda. Pat tad mazā meitene uzstājās sapulcētās sabiedrības priekšā, demonstrējot mākslinieciskās spējas. Piederumi Liana kalpoja kā vectēva jūras viļņa, dirks un vāciņš. Skolā meitene ieradās teātra klubā, kur viņa patstāvīgi uzstājās spēlē Čekovā, tur spēlēja Merchutkin.

Image

Aktrise vai režisors?

Pēc skolas beigšanas Liana Žvānija nolēma ieiet LGITMIK nodaļā, kuru vadīja skolotājs Leonīds Makarjevs. Meitenes nolasītais Hamletas monologs neuzskatīja kapteini. Turklāt skolotājs atzīmēja, ka Žvānijas izskats pilnībā neatbilst pieredzei, kuru viņa cenšas nodot. Nākamo mākslinieku aizvainoja Makarjevs, bet nezaudēja, un, palicis auditorijai, kļuva par kandidātu rindu vadošajam departamentam. Liana bija neskaidra ideja par šo virzienu, bet, būdama piedzīvojumu, viņa nolēma izmēģināt savu veiksmi.

Interviju veica atzītais skatuves meistars Zinovijs Korogodskis. Žvānija gāja cauri diviem posmiem, un trešajā viņai tika uzdots negaidīts, bet diezgan loģisks jautājums: „Kas ir režisors teātrī?”. Nākamā aktrise bija sajaukta, un pēc garas pauzes viņa noteica skaitītāju: „Un tiešām, par ko?”. Ar šo, Zhvania padarīja Korogodsky un citus atlases komitejas locekļus smieties. Protams, viņi neņēma meiteni uz vadošo nodaļu, bet viņi ieteica doties tieši uz otro darbības gadu.

Liana studēja kopā ar savu amatnieku meistariem - Levu Dodinu un Zinoviju Korogodsku. Tie ir cilvēki, kurus aktrise uzskata par profesijas mentoriem. Kad meitene tika uzņemta otrajā gadā, studenti jau bija iesaistījušies telpu izgudrošanā. Liana jutās slikti - viņa baidījās, ka viņa neatbildīs Zinoviča Jakovleviča cerībām. Bet Korogodskij izdevās motivēt meiteni un deva viņai pašapziņu.

Visās intervijās aktrise Liana Žvānija atgādina savus mentorus ar pateicību un siltumu. Mākslinieks atzīmē, ka viņi mācīja savu ētiku, morāli, kā arī spēju uzlabot savu personību. Dodina un Korogodskas sievietes mācības notika visā viņas dzīvē.

Image

"Divpadsmit mēneši"

Kopā ar Lianu, Natālija Popova mācījās kursā. Viņi bija pilnīgi atšķirīgi - Natašu var saistīt ar sentimentāliem sapņotājiem un Lianam - piedzīvojumu meklētājiem. Bet tas neliedz meitenēm kļūt par draugiem. Noslēdzot izlaidumu, režisors Anatolijs Granik tos pamanīja un piedāvāja izmēģināt savā filmā „Divpadsmit mēneši”. Pēc liešanas viņš sniedza Natālijai māsu lomu un Lian apstiprināja karalienes lomu.

Filma "Divpadsmit mēneši" tika izlaista 1973. gada sākumā, un skatītāji to laipni saņēma. Natalia Popova un Liana Zhvania uzreiz ieguva valsts slavu. Kaut arī šī raksta varone apgalvo, ka šāds panākums bija iespējams, pateicoties Anatolim Granikam, kurš saglabā radošu un siltu atmosfēru. Filma arī ieguva popularitāti, pateicoties citiem izciliem dalībniekiem, kas tajā spēlēja: Leonīds Kuravlevs, Džordžs Teykh, Lev Lemke, Olga Wikland, Tatiana Peltzer un Nikolai Volkov.

Image

Ļeņingradas TYUZ

Tieši tur Liana Žvānija devās uz darbu pēc mācību beigšanas. Viņas aicinājums bija sižets. Kas attiecas uz filmu, pēc “Divpadsmit mēnešiem” viņa joprojām spēlēja pāris kameja lomas un pēc tam daudzus gadus pazuda no ekrāniem. Teātra labad Liana atteicās no daudziem ienesīgiem piedāvājumiem. Pat ar talantīgu Kiru Muratovu, Zhvania nevēlējās sadarboties.

Laikā, kad strādāja Jaunatnes teātrī, aktrise spēlēja vairāk nekā piecdesmit lomas, sākot no traģiskām līdz komiksām. Visnopietnāk viņa spilgti iemiesoja šādus attēlus uz skatuves: Tatjana Pavlovna (“Pusaudzis”), Feklushi („Pērkona negaiss”), grāfiene Bertha (“Ondine”), Nastja (“Ritma skolotājs”), vecmāmiņas („Star Taler”), Nastasya ("Nāves Velns"), Dziedātāji ("Mazie Takshes"), Sofija ("Ēnas") un daudzi citi.

Teātra karjerā Zhvania bija kāpumi un kritumi. Dažreiz Liana domāja par aiziešanu no Jaunatnes teātra un aiziešanas no Ļeņingradas. Bet Sergejs Jūrskis, ar kuru viņa bija pazīstama kopš viņas jaunības, atturēja meiteni no šāda soļa. Tikai pateicoties šim cilvēkam, Liana Žvānija neatstāja teātri. Pēc tam mākslinieks nekad nav nožēlojis savu lēmumu.

Image

Personīgā dzīve

Jaunais Liana pievērsās daudziem vīriešiem. Emmanuel Marshak pats iemīlēja meiteni filmā „Divpadsmit mēneši”. Dzejnieks veltīja daudzus pantus Žvānijai, bet viņa viņu atteicās. Aktrises rokās meklēja Jurijs Senkevičs (TV vadītājs) un Viktors Borovskis (teātra eksperts). Bet fani uzstāja, ka Liana atteicās no izrādes. Un mākslinieka sirds bija apņēmusies tikai uz skatuves.

Lai gan galu galā viņa joprojām apprecējās. Meitene varēja iekarot Alexu - medicīnas studentu, kurš bija piecus gadus jaunāks par Zhvania. Drīz vien pārim bija meita Anastasija. Bet tad Alekseja un Liana ģimenes dzīve nedarbojās. Laulāts uzskatīja, ka meitenei vajadzētu atstāt Jaunatnes teātri un karjeru kinoteātrī. 80. gadu otrajā pusē tā būtu finansiāli pareiza. Bet ainas nebija tā, kurā Liana Žvānija nevarēja iedomāties sevi. Mākslinieka personīgā dzīve beidzot tika iznīcināta, un laulība pārtrauca. Aleksejs kļuva par onkologu un devās uz ārzemēm, radot citu ģimeni.

Image

Jaunajā gadsimtā

Tagad Liana Žvānija, kuras biogrāfija tika prezentēta iepriekš, turpina strādāt Jaunatnes teātrī. Tas tiek noņemts ne tik bieži, un lielākoties spēlē bitu daļas. Skatītāji varēja redzēt viņus tādos seriālos kā “Deadly Power”, “Opera-2” un daudzi citi.

Interesanti raksti

Güzel görünüm - güzelliğin verdiği söz. Her zaman mükemmel görünmek nasıl

Bulut çeşitleri: Bunlar nedir?

On-Don'da Dolphinarium: tanımı, fotoğraf

Maria Mironova: biyografi, yaratıcı etkinlik